Tijdens de stilte, een muziekvoorstelling van Audite Nova
Tijdens de stilte over een pandemie, in muziek en gedichten “Tijdens de Stilte” is een voorstelling met muziek en poëzie, geïnspireerd op [...]
Tijdens de stilte over een pandemie, in muziek en gedichten “Tijdens de Stilte” is een voorstelling met muziek en poëzie, geïnspireerd op [...]
Titus Brandsma Titus Brandsma werd nogal eens gevraagd voor een korte inleiding. Soms ging het om een voorwoord in een nieuwe publicatie, soms ook om een inleidend woord uit te spreken op een bijeenkomst. Door deze teksten samen te lezen worden we ingeleid in verschillende gebieden van spiritualiteit.
iedere donderdagmorgen lezen we het evangeliegedeelte van de komende zondag. Iedereen is welkom. Bijbelkennis is niet nodig, wel de bereidheid om te luisteren naar anderen en zelf een eigen inbreng te hebben.
Met een groepje mensen met hart voor het groen werken we wekelijks aan de tuin rond de Titus Brandsma Gedachteniskerk. Het is fijn om daar versterking bij te krijgen.
Iedere bijeenkomst gaan wij de ruimte van een psalm binnen om zijn spiritualiteit te verkennen. Daarna concentreren we ons op de viering waarin deze psalm centraal staat. Een oefening in liturgische spiritualiteit.
Iedere bijeenkomst gaan wij de ruimte van een psalm binnen om zijn spiritualiteit te verkennen. Daarna concentreren we ons op de viering waarin deze psalm centraal staat. Een oefening in liturgische spiritualiteit.
Alles wat een mens tot individu maakt, wordt de mens gegeven. Het wordt je gegeven, zonder dat je erom hebt gevraagd. Hoe gaan we daarmee om? Ontvangen we dat zo maar? Wanneer wel, wanneer niet? Zijn er signalen van spiritualiteit te ontdekken in die ervaringen? Bij deze vragen en andere staan we stil in deze serie van signalen van spiritualiteit.
Nijmeegs Kamerkoor Audite Nova viert haar 55-jarig bestaan met de uitvoering van de complete Mis in b klein, de ‘Hohe Messe’ van Johann Sebastian Bach. Met dit muzikale meesterwerk wil Audite Nova het beste uit zichzelf halen.
Nooit eerder heeft u zoveel schilderijen van Johannes Vermeer bij elkaar kunnen zien! Voor de grootste Vermeer-expositie ooit, bracht het Rijksmuseum Vermeers schilderijen van over de hele wereld samen.
Toendra, wat stuifduinen en hier en daar een bevroren rivier: vijftienduizend jaar geleden was Nederland een overzichtelijk gebied. Na de ijstijd ontstonden uitgestrekte bossen, duinen, venen, brede rivierdalen en met löss bedekte heuvels.
Waar wijden we ons aan toe in ons dagelijks leven? Waar willen we ons met hart en ziel voor inzetten? En waarom? Wanneer ervaren we dat onze toewijding op grenzen stuit? En hoe gaan we daar mee om? Aandacht hiervoor in de studiedag georganiseerd door het Titus Brandsma Instituut en de Konferentie Nederlandse Religieuzen
College Vrouwelijke tijdgenoten van Vermeer Gouden vrouwen in de schijnwerpers In musea en in de kunstgeschiedenis wordt traditioneel veel aandacht besteed aan [...]
Dat toewijding een manier kan zijn om persoonlijk leiderschap vorm te geven kunt u ervaren in dit aanbod van het Titus Brandsma Instituut. Dit programma bestaat uit meerdere onderdelen. Zie voor de plaats en de begeleider bij de verschillende onderdelen in de beschrijving
Hij heeft zichzelf gegeven Signalen van spiritualiteit vanaf 27 februari 6 maandagavonden Van Jezus wordt gezegd dat hij zichzelf heeft [...]
Het Colloquium kunstgeschiedenis biedt u in vier semesters een zeer uitgebreid chronologisch overzicht van de westerse kunstgeschiedenis, van de Egyptenaren tot hedendaagse kunst.
We lezen iedere bijeenkomst een hoofdstuk of een gedeelte daarvan uit de Karmelregel. We gaan met de tekst en met elkaar in gesprek over wat zij betekent voor ons leven: voor ons opengaan voor het Geheim.
Concert Requiem for the Living door Kamerkoor Kallíope en Panta Rhei Vocaal Bij een Requiem denken we meestal aan muziek die, [...]
Studiedag rond de vraag over de priesterstudent Karl Leisner en de karmeliet Titus Brandsma elkaar gekend hebben. Deze dag vindt 19 juni 2023 plaats in Groesbeek en Nijmegen.
In de leerschool van Titus Brandsma Vrede! Vrede! “God zegene Nederland. God zegene Duitschland. Geve God, dat beide volkeren weldra weer in [...]